Fakultet za sport Univerziteta “Union – Nikola Tesla” na osnovu člana 98. Zakona o visokom obrazovanju Republike Srbije i Statuta Fakulteta za sport raspisuje

za upis na studije u školskoj 2024/2025. godini.

Prijavljivanje i upis kandidata obaviće se od 17.06. do 19.07.2024. godine, svakog radnog dana od 09.00 do 16.00 časova.

Četvorogodišnji studijski programi osnovnih akademskih studija:

TRENER U SPORTU – 60 stdudenata (240 ESPB)

MENADŽMENT U SPORTU – 60 studenata (240 ESPB)

SPORTSKO NOVINARSTVO – 30 studenata ((240 ESPB)

Jednosgodišnji studijski programi master akademskih studija:

FIZIČKO VASPITANJE I SPORT – 30 studenata (60 ESPB)

TRENER U SPORTU – 25 studenata (60 ESPB)

MENADŽMENT U SPORTU – 15 studenata (60 ESPB)

MENADŽMENT U SPORTU I REKREACIJI – 5 studenata (60 ESPB)

Pravo upisa na osnovne akademske studije (OAS) imaju kandidati sa završenim srednjoškolskim obrazovanjem u trajanju od četiri godine. Pravo upisa na master akademske studije imaju kandidati sa završenim odgovarajućim fakultetom i ostvarenih 240 ESPB. Pravo upisa na stidijski program master akademskih studija (MAS) Fizičko vaspitanje i sport imaju studenti koji su po završetku četvorogodišnjih studija stekli zvanje „diplomirani profesor fizičkog vaspitanja i sporta“ i ostvarenih 240 ESPB.

Cena godišnje školarine na svim studijskim programima OAS iznosi 2000 evra, a na studijskim programima MAS iznosi 2300 evra. Školarina pokriva troškove prijave ispita, izdavanje potvrda i uverenja, nastavne materijale u E obliku i osiguranje. Student je u obavezi da, na početku školske godine, uplati iznos od 75 evra, na ime administrativnih troškova upisa. Student ima obavezu i da na početku letnjeg semestra (februar) uplati iznos od 75 evra, na ime troškova overe letnjeg semestra. Plaćanja se vrše u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate.

Plan, program studija i detaljni uslovi za upis nalaze se na sajtu fakulteta, a sve informacije se mogu dobiti u studentskoj službi, na telefon 011/4044060 mejlom ssluzba@fzs.edu.rs ili lično.

Više detalja o uslovima za upis možete pronaći na OVDE.

Postani deo pobedničkog tima, ostvari svoje ambicije, studiraj sa šampionima. Upiši Fakultet za sport.

Popuni online prijavu

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]