Srpski olimpijski tim osvojio je pet medalja na Igrama u Parizu, a kuriozitet je da su u osvajanju čak četiri olimpijska odličja za našu zemlju u glavnom gradu Francuske učestvovali studenti Fakulteta za sport Univerziteta “Union – Nikola Tesla”.

Zanimljivo je da je ova visokoobrazovna ustanova na Novom Beogradu imala preko 20 učesnika najveće svetske smotre sporta u francuskoj prestonici, a do medalje u Parizu stigli su njeni akademci u streljaštvu, vaterpolu, tekvondou i košarci.

Strelkinja Zorana Arunović, olimpijska šampionka u miksu u paru sa Damirom Mikecom u disciplini vazdušni pištolj 10 metara, student je na master studijama Menadžment u sportu, i to nije sve. Njen trener i rođena sestra Jelena, je takođe apsolvent Fakulteta za sport, na studijskom programu Trener u sportu.

Aleksandra Perišić, koja se u Parizu okitila srebrnom medaljom u tekvondou u kategoriji do 67 kilograma, studentkinja je Menadžmenta u sportu. Pored osvajanja srebrnog odličja, Aleksandra je u ovom olimpijskom ciklusu od Tokija do Pariza uspela da završi tri godine studija, što je najbolji pokazatelj da uspešna sportska karijera i obrazovanje mogu da idu ruku pod ruku.

Među osvajačima medalje najviše studenata Fakulteta za sport je među vaterpolistima – čak pet. Tačnije, četvorica igrača i selektor Uroš Stevanović, koji je apsolvent na studijskom programu Trener u sportu. Diplomci Fakulteta za sport su Viktor Rašović (Sportsko novinarstvo), Sava Ranđelović (Trener u sportu), Radomir Drašović (Menadžment u sportu), a Petar Jakšić je student Menadžmenta u sportu.

Zbog načina na koji su srpski košarkaši predstavljali našu zemlju na Olimpijskim igrama u Parizu, posebno u polufinalu sa selekcijom SAD, s razlogom su stekli status nacionalnih heroja. Izabranici Svetislava Pešića osvojili su bronzu, a među njima su još dvojica studenata Fakulteta za sport – Aleksa Avramović (Trener u sportu) i Vasilije Micić (Menadžment u sportu).

Slogan Fakulteta za sport koji glasi “Znanje za medalje”, još jednom je dobio svoju potvrdu na delu, ovoga puta na najvećoj svetskoj smotri sporta u Parizu, jer u osvajanju četiri medalje za Srbiju učestvovalo je ukupno 10 naših studenata.