Evropski šampionat u džudou u juniorskoj konkurenciji u Talinu obeležili su studenti Fakultet za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“. U kimonu Srbije osvojili su četiri medalje i doprineli najvećem uspehu naše države u mlađim kategorijama u ovom sportu.

Nikolina Nišavić, student na studijskom programu Sportsko novinarstvo, stigla je do zlata u kategoriji do 52 kilograma, a zajedno sa sestrom Kristinom, koja je na istom studijskom programu i Jovanom Stjepanović, koja je upisala studijski program Trener u sportu, osvojila je bronzu u ekipnom takmičenju.

Jovana je pored ekipne bronze uzela i srebro u individualnoj konkurenciji u kategoriji do 78 kilograma, a niz neverovatnih rezultata upotpunio je Miljan Radulj, prvak kontinenta u kategoriji do 90 kilograma. Miljan je na studijskom programu Trener u sportu.

Mladi šampioni bili su puni pozitivnih utisaka po povratku iz glavnog grada Estonije.

Posle dve godine neuspeha, ovo je bila moja poslednja šansa da osvojim medalju sa Evropskog prvensta u juniorskoj konkurenciji i osvojila sam zlato! Jako sam srećna zbog ovog rezultata i kako sam odradila celo takmičenje. Naravno sve je upotpunila bronza u ekipnoj konkurenciji, gde je sa mnom na postolju bila i sestra Kristina“, istakla je Nikolina Nišavić.

Sestre Nišavić su oduševljene Fakultetom za sport.

Jako smo zadovoljne uslugom i znanjem koje daje fakultet. Uživamo u pozitivnoj atmosferi koja vlada među studentima i osobljem. Imamo izvanredno okruženje za učenje i lični razvoj. Takođe, Fakultet pruža odličnu podršku studentima kroz različite oblike mentorske pomoći i saveta”, rekla je Nikolina Nišavić.

Miljan Radulj je u velikom stilu stigao do najviše stepenice postolja u kategoriji do 90 kilograma.

Jako sam ponosan i srecan sto sam uspeo da ostvarim ovakav rezultat i da na ovakav način predstavim naš fakultet. Osvajanje ove zlatne medalje je samo jedan mali korak ka predstojećim Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine koje su konačni cilj kao i osvajanje najsjajnijeg odličja na njima”.

Mladi as je zadovoljan i svojom akademskom karijerom.

Drago mi je što sam upisao Fakultet za sport jer mi je pružio pravi tretman koji zaslužuje svaki profesionalni sportista, i što pored svih svojih putovanja i sportskih obaveza imam vremena da se posvetim obrazovanju i edukaciji. Nadam se da ću uspeti da ispunim svoja, a i očekivanja profesora. Nastaviću da predstavljam svoj fakultet na najbolji mogući način”, rekao je Miljan Radulj.

Najmlađi član srpske ekspedicije u Talinu bila je Jovana Stjepanović. Nije je to sprečilo da zablista u Estoniji.

Imala sam četiri borbe, pobedila sam sve sem finalne u kojoj sam izgubila od protivnice iz Francuske. Pre nje bila sam bolja od takmičarki iz Španije, Ukrajine i Nemačke. Osim pojedinačnog takmičenja radila sam i miks za Srbiju. U miksu smo osvojili bronzano odličje”, prenosi Jovana utiske iz Estonije.

Tokom ovog leta odlučila je da upiše Fakultet za sport.

Odlučila sam se za ovaj fakultet jer su mi  prijatelja koji ga već pohađaju rekli da profesori izlaze u susret studentima koji se bave sportom. Isto tako želela bih da postanem trener jednog dana, a na ovom fakultetu ima taj smer”, zaključila je Jovana Stjepanović.

Za sve studente koji žele da krenu putem Miljana Radulja, Jovane Stjepanović i sestara Nikoline i Kristine Nišavić, još jedno podsećanje da je u toku drugi upisni rok na Fakultetu za sport i da će trajati do 30. septembra.