Nastavno naučni kadar Fakulteta za sport Univerziteta „Union – Nikola Tesla“ dobio je još jednom veliko priznanje.

Čak četvoro naših profesora izabrano je da budu deo Radne grupe, koja će se baviti izradom strategije Razvoja sporta u Srbiji u periodu od 2025. do 2035. godine.

Za članove grupe koja ima 68 stručnjaka sa Fakulteta za sport imenovani su: prof. dr Milan Pašić, kao pomoćnik Ministra prosvete, prof. dr Milica Vukašinović Vesić, direktorka Antidoping agencije Srbije i doc. dr Aco Gajović, kao predstavnik Fakulteta za sport.

Deo Radne grupe biće i prof. dr Adam Petrović kao zamenik članova. Rukovodilac ovog tela je Marko Kešelj, državni sekretar u Ministarstvu sporta, dok je zamenik doc.dr Dragan Atanasov, posebni savetnik ministra sporta.

Zadatak Radne grupe je da pripremi pisani predlog Strategije za razvoj sporta za period od 2025. do 2035. godine i Akcioni plan za njeno sprovođenje u roku od godinu dana.