Program osnovnih akademskih studija MENADŽMENT U SPORTU traje četiri godine i njegovim okončanjem student ostvaruje 240 ESPB (Evropski Sistem Prenosa Bodova) i stiče naziv
DIPLOMIRANI MENADŽER U SPORTU
(Bachelor with Honours)
Osnovni cilj studijskog programa osnovnih akademskih studija Menadžment u sportu jeste obrazovanje diplomiranih menadžera kroz sticanje savremenih teorijskih i praktično primenjivih znanja u oblasti menadžmenta u sportu.
Studentima je omogućeno sticanje profesionalnih kompetencija za rad na poslovima menadžera u sportskim organizacijama, menadžera sportskih objekata i sportskih događaja, menadžera marketinga sportske organizacije/sportskog centra, menadžera u rekreaciji i fitnes centrima, menadžera za organizovanje sporta u obrazovnim institucijama, PR menadžera sportske organizacije (posebno sportskog kluba), menadžera u sportskoj industriji, kao i u drugim državnim i nevladinim institucijama.
Ishod procesa učenja obuhvata: razvijanje kreativno menadžerske sposobnosti za analizu, odlučivanje, planiranje, organizovanje, rukovođenje i kontrolu poslovnih aktivnosti u sportskim organizacijama; osposobljavanje da koriste savremene koncepte, sisteme, tehnike i metode za rešavanje konkretnih problema u svom radu; razvoj kritičkog mišljenja u sportsko menadžerskoj praksi; osposobljavanje za razumevanje ključnih pitanja menadžmenta u sportu; osposobljavanje za timski rad, kooperativnost i adekvatnu komunikaciju; sticanje veština prenošenja znanja, kao i osposobljavanje za procese permanente edukacije i obrazovanja u oblasti menadžmenta u sportu.
Struktura studijskog programa OAS Menadžment u sportu posebno akcentira dobijanje jasne i potpune slike značaja i upotrebe praktičnog znanja koje se stiče kroz ovaj program osnovnih akademskih studija. Očekivanja su da kroz odgovarajuću strukturu nastavnih sadržaja studenti ovladaju znanjima iz oblasti sportskog menadžmenta, marketinga i sponzorstva u sportu, prava u sportu, upravljanja kvalitetom u sportu, u sportskim objektima, organizacijama, takmičenjima, sportskoj rekreaciji, liderstva u sportu, psihologije sporta, ekonomike sporta, bezbednosti u sportu, industrije sporta i drugih relevantnih sadržaja savremenog sporta i menadžmenta u sportu.
Struktura studijskog programa definisana je u skladu sa standardima i praksom priznatih visokoobrazovnih institucija iz zemlje i sveta.
Stručnu praksu studenti realizuju u poslednjem mesecu završnog semestra u vodećim sportskim ustanovama, sa kojima Fakultet ima potpisan sporazum o saradnji. Realizacijom ovog vida nastave, u saradnji sa Olimpijskim komitetom Srbije, Sportskim savezom Srbije, Zavodom za sport i medicinu sporta Republike Srbije, granskim sportskim savezima, S.D. Crvena zvezda, Beogradskim maratonom, Savezom za rekreaciju i fitnes Srbije i mnogim drugim, studenti imaju mogućnosti da praktična znanja i iskustva usvajaju od najkompetentnijih stručnjaka, kako bi se još za vreme studija približili budućoj profesiji.